Дома Тагови #5Г

таг: #5Г

НОВ МЕГА СКАНДАЛ: Мисајловски откри 5Г антена во близина на Скопје

Поранешниот министер за транспорт и врски, Владо Мисајловски, продолжува да ја бранува јавноста со своите епохални откритија. Така, по скандалот со „правиот“ пат, кој тој...

Научникот што се врати од иднината: Во 2120 ќе има лек...

Д-р Исмет Брауни е човекот кој прв во историјата успеа да изгради функционална временска машина и да отпатува 100 години во иднината. Ова е веста...

Економија

Македонија

Локално