Дома Тагови #коронавирус

таг: #коронавирус

ПОРАДИ РЕСТРИКЦИИТЕ: Партиите на Задушница нема да ги посетат своите гласачи...

Претставници на најголемите политички партии денес соопштија дека на Задушница нема да ги посетат вечните почивалишта на своите најверни гласачи и ќе ја одложат...

ЈА ЗГРЕШИЛЕ ЧЕТ-СОБАТА ЗА ОНЛАЈН ПОЛАГАЊЕ: Несакајќи дипломирале медицина

Раде В. и Блерим Ш. од Скопје, редовни студенти на економскиот факултет на еден наш анонимен приватен универзитет, сосема случајно станале доктори по медицина,...

НЕМА ОПУШТАЊЕ: МВР ќе казнува криминалци што крадат без маска и...

„Секој што ќе ограби банка без маска, ќе провали во стан без ракавици или ќе џепароши без да ја почитува социјалната дистанца, ќе биде...

ЗА ДА НЕ СЕ ФРЛИ: Владата ќе врши откуп на вишокот...

Добри вести за граѓаните што не очекуваа толку брза победа над коронавирусот и направија залихи со храна за наредните три епидеми. Нивните гаражи, плакари и...

ДОЈДЕ ЖИВОТ: Во последниве три месеци од земјава не се иселил...

Напредокот на земјава во евро-атлантските интеграциите, крунисан со влезот во НАТО и датумот за почеток на преговори со ЕУ, што треба да го добиеме...

ОТКРИ ЛЕК ЗА КОРОНАВИРУСОТ: Денес снима видеа што ги објавува на...

Продолжуваме со потресни сведоштва од луѓе на кои ние сме им последната надеж. Овојпат се работи за докторка од Врање, еминентен научник што учествувал во...

ТАКСИСТОТ ЧИЈА СОПРУГА ЗАГИНА ВО СООБРАЌАЈКА: Ми нудеа поткуп да потпишам...

Роберт Демиров од штипско Ново Село, е таксистот чиј сват ни пиша во инбокс, со молба да ја објавиме вистината што некој не сака...

Економија

Македонија

Локално