Дома Тагови #ковид19

таг: #ковид19

ПОРАДИ РЕСТРИКЦИИТЕ: Партиите на Задушница нема да ги посетат своите гласачи...

Претставници на најголемите политички партии денес соопштија дека на Задушница нема да ги посетат вечните почивалишта на своите најверни гласачи и ќе ја одложат...

НЕМА ОПУШТАЊЕ: МВР ќе казнува криминалци што крадат без маска и...

„Секој што ќе ограби банка без маска, ќе провали во стан без ракавици или ќе џепароши без да ја почитува социјалната дистанца, ќе биде...

ПО 26 ГОД. КАВГА: Тројца браќа се смириле за да можат...

Разме, Стојан и Тасо Прдалевски од струшко Ташмаруништа, се браќата што после две и пол децениска расправија, конечно ги закопаа секирите и се зближија...

ДОЈДЕ ЖИВОТ: Во последниве три месеци од земјава не се иселил...

Напредокот на земјава во евро-атлантските интеграциите, крунисан со влезот во НАТО и датумот за почеток на преговори со ЕУ, што треба да го добиеме...

Научникот што се врати од иднината: Во 2120 ќе има лек...

Д-р Исмет Брауни е човекот кој прв во историјата успеа да изгради функционална временска машина и да отпатува 100 години во иднината. Ова е веста...

ОТКРИ ЛЕК ЗА КОРОНАВИРУСОТ: Денес снима видеа што ги објавува на...

Продолжуваме со потресни сведоштва од луѓе на кои ние сме им последната надеж. Овојпат се работи за докторка од Врање, еминентен научник што учествувал во...

ТАКСИСТОТ ЧИЈА СОПРУГА ЗАГИНА ВО СООБРАЌАЈКА: Ми нудеа поткуп да потпишам...

Роберт Демиров од штипско Ново Село, е таксистот чиј сват ни пиша во инбокс, со молба да ја објавиме вистината што некој не сака...

Економија

Македонија

Локално