Дома Тагови #карантин

таг: #карантин

ПОРАДИ РЕСТРИКЦИИТЕ: Партиите на Задушница нема да ги посетат своите гласачи...

Претставници на најголемите политички партии денес соопштија дека на Задушница нема да ги посетат вечните почивалишта на своите најверни гласачи и ќе ја одложат...

ЗА ДА НЕ СЕ ФРЛИ: Владата ќе врши откуп на вишокот...

Добри вести за граѓаните што не очекуваа толку брза победа над коронавирусот и направија залихи со храна за наредните три епидеми. Нивните гаражи, плакари и...

СЕ БУДИ ПРИРОДАТА: Во Охрид се вратија дивите парапетчиња и платформи

Природата секогаш наоѓа начин! Во каналите во Венеција се вратија лебедите и делфините, на плоштадот во Скопје се појави зеленило, а Охрид повторно го посетија...

Економија

Македонија

Локално