Дома Тагови #затаракоски

таг: #затаракоски

ГЕРМАНИЈА НИ ПОДАРИ РЕСПИРАТОРИ: Град Скопје ќе му ги донира ланските...

Мило за драго! Украси во вредност од над 700 илјади евра ќе добие главниот град на Германија - Берлин на подарок од град Скопје, во...

ПОРАДИ РЕСТРИКЦИИТЕ: Партиите на Задушница нема да ги посетат своите гласачи...

Претставници на најголемите политички партии денес соопштија дека на Задушница нема да ги посетат вечните почивалишта на своите најверни гласачи и ќе ја одложат...

НЕМА ОПУШТАЊЕ: МВР ќе казнува криминалци што крадат без маска и...

„Секој што ќе ограби банка без маска, ќе провали во стан без ракавици или ќе џепароши без да ја почитува социјалната дистанца, ќе биде...

МИЦКОСКИ СВЕЧЕНО ГО ДИГНА ПРВИОТ ТЕГ ВО 2020: Со нас Македонија...

Претседателот на најголемата опозициска партија, Христијан Мицковски, кој воедно е еден од нашите најпознати и најпосветени бодибилдери, го крена првиот тег во 2020 година,...

ТАКСИСТОТ ЧИЈА СОПРУГА ЗАГИНА ВО СООБРАЌАЈКА: Ми нудеа поткуп да потпишам...

Роберт Демиров од штипско Ново Село, е таксистот чиј сват ни пиша во инбокс, со молба да ја објавиме вистината што некој не сака...

УАПСЕНИТЕ МАЈСТОРИ ПРИЗНАА: Самоиницијативно ја граделе дивоградбата за да го изненадат...

По 48 часовно испитување, четворицата градежни работници кои завчера беа уапсени во Охрид откако градежни инспектори ги затекнаа како градат дивоградба, признаа дека граделе...

Економија

Македонија

Локално