МАКЕДОНСКИТЕ ФИЛМАЏИИ НИЖАТ УСПЕСИ НАДВОР ОД ЗЕМЈАВА: Во Србија се’ повеќе заинтересирани за екранизација...

Филмот „Живот за сите во Македонија“, кој скоро две години после премиерата ги руши сите рекорди на бокс офисот, не остана незабележан ниту од...

ОТКАКО ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ГО СКРШИ МРАЗОТ: И градоначалникот на Струга ќе доаѓа на работа...

Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко, по примерот на неговиот колега Шилегов, денес се пофали со новото превозно средство, кое како што рече, освен за...

ОБЈАВЕН СПИСОКОТ ЗА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО ТОКИО: СЈО ќе не’ претставува во синхронизирано пливање

Македонскиот олимиски комитет денес го објави списокот на спортисти кои ја исполниле олимписката норма и кои ќе имаат шанса да ја претставуваат земјава на...

АМДИ БАЈРАМ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ТРКАТА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ: Акциите на Кока-Кола опаднаа за 38%,...

Веста дека најсоодветниот кандидат, а воедно и најголем фаворит за иден претседател, господинот Амди Бајрам ја прекина кампањата, стигна до светските медиуми по што...

НОВ ПРОЕКТ НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ: Студентите ќе чистат депонии за да ги финансираат...

Темелното чистење на депонијата околу студентскиот дом „Пелагонија“ од страна на студентите кои живеат таму е причината поради која министерството за образование и наука...

МИЛЕ ЈАНАКИЕСКИ ЗАПОЧНА ШТРАЈК СО ГЛАД ВО ДОМАШЕН ПРИТВОР: Ова е тортура!

Продолжува агонијата на поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, кој откако завчера беше нападнат во затворот во Шутка, судот одлучи да го...

ШОКАНТНО, СКАНДАЛОЗНО, НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА: Портал објавил вест која не содржи ниту...

„Каде оди македонското новинарство?!“ - ова прашање си го поставува секој разумен граѓанин откако денес познат македонски портал објави вест чиј наслов само ја...

ПРЕД ПОЧЕТОКОТ НА ИНТЕВЈУТО СО ГРУЕВСКИ ВО МВР НЕ МОЖАТ ДА ГО НАЈДАТ ДАЛЕЧИНСКИОТ...

На само неколку минути пред почетокот на интервјуто со експремиерот Груевски во министерството за внатрешни се случува вистинска паника откако министерот забележал дека телевизорот...

АРМ СЕ ОПРЕМУВА КАКО НИКОГАШ ПРЕТХОДНО: Војниците добија чорапи за новите чизми

Иако првично беше најавено дека војниците ќе добијат чорапи во 2022ра, денес министерката за одбрана Радмила Шеќеринска пријатно ги изненади и им подели по...

УШТЕ ЕДНО ПРЕДИЗБОРНО ВЕТУВАЊЕ СТАНА РЕАЛНОСТ: Украдените пари се враќаат назад кај граѓаните

По справувањето со загадувањето, енормното зголемување на платите и затворањето на криминалците, власта продолжува со имплементирање на „Планот за живот“ па така на ред...

Економија

Македонија

Локално