ПРАТЕНИЧКА СЕ ОТКАЖУВА ОД СИНОТ: Не сакал да работи државно, се сомнева дека не...

Пратеничка која побара да остане анонимна за Фчерашни изјави дека се откажува од својот син при чиста свест затоа што тој не сакал да...

НОВА ИНВЕСТИЦИЈА ВО СТРУГА: Ауди ќе отвора фабрика за автомобили во Велешта

Германскиот автомобилски гигант Ауди одлучи да ја отвори својата прва фабрика на територијата на Македонија и тоа на неколку километри од центарот на општина...

МАНУ ДОКАЖА: Децата на функционерите се поспособни од другите, затоа добиваат државна работа

Македонската академија на науките и уметностите конечно најде одговор на прашањето зошто децата на функционерите толку често добиваат високи државни работи. „Според нашето истражувањет тука...

АМДИ БАЈРАМ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ТРКАТА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ: Акциите на Кока-Кола опаднаа за 38%,...

Веста дека најсоодветниот кандидат, а воедно и најголем фаворит за иден претседател, господинот Амди Бајрам ја прекина кампањата, стигна до светските медиуми по што...

ОСТВАРЕНО УШТЕ ЕДНО ВЕТУВАЊЕ: Просечната плата во семејствата на функционерите над 500 евра

Како што вети оваа влада во предизборниот период така и оствари! Ветувањето за просечна плата од 500 евра стана реалност, а со укинувањето на...

ПОЧНА УВОЗОТ НА РАБОТНА СИЛА: Над 1500 странски работници чекаат за влез во земјава

Mакедонија станува посакувана печалбарска дестинација! Само една недела откако Заев и Анѓушев најавија дека поради брзиот раст на економијата и новоотворените работни места ќе...

АВТОПАТОТ ШТИП-МИЛАДИНОВЦИ ЌЕ СЕ ПУШТА ВО УПОТРЕБА: Распишан тендер за набавка на блех-оркестар и...

Министерството за транспорт и врски денес распиша тендер со кој треба да избере блех-оркестар и културно-уметничко друштво кои ќе бидат дел од манифестацијата по...

НОВ ПРОЕКТ НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ: Студентите ќе чистат депонии за да ги финансираат...

Темелното чистење на депонијата околу студентскиот дом „Пелагонија“ од страна на студентите кои живеат таму е причината поради која министерството за образование и наука...

НОВ РЕБАЛАНС: За пратеничката Мира и нејзиното семејство 6% од буџетот за 2019-та

Пратинчката од редовите на СДСМ, Мира Стојческа, која досега беше позната по тоа што зема по 13.000 евра патни трошоци сега ќе влезе како...

ОТКАКО ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ГО СКРШИ МРАЗОТ: И градоначалникот на Струга ќе доаѓа на работа...

Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко, по примерот на неговиот колега Шилегов, денес се пофали со новото превозно средство, кое како што рече, освен за...

Економија

Македонија

Локално