ПОЧНА УВОЗОТ НА РАБОТНА СИЛА: Над 1500 странски работници чекаат за влез во земјава

Mакедонија станува посакувана печалбарска дестинација! Само една недела откако Заев и Анѓушев најавија дека поради брзиот раст на економијата и новоотворените работни места ќе...

ПРОНАЈДЕН УШТЕ ЕДЕН АРТЕФАКТ ЗАКОПАН ПОД ТРОТОАРИТЕ НА ПАРТИЗАНСКА: На 20 метри длабочина откриена...

Само неколку дена откако службите на град Скопје при реконструкцијата на булеварот Партизански одреди открија саркофаг од римско време, пронајден е уште еден интересен артефакт...

АМДИ БАЈРАМ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ТРКАТА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ: Акциите на Кока-Кола опаднаа за 38%,...

Веста дека најсоодветниот кандидат, а воедно и најголем фаворит за иден претседател, господинот Амди Бајрам ја прекина кампањата, стигна до светските медиуми по што...

ТРУДНИЦА ИСФРЛЕНА ОД КЛИНИКАТА ЗА ГИНЕКОЛОГИЈА СРЕДЕ ПОРОДУВАЊЕ: Главната сестра тврди дека прекршила повеќе...

Благуна Ф., 28 годишна трудница од Скопје и нејзиниот сопруг, вчера биле исфлени од Клиниката за гинекологија поради, како што вели главната сестра која...

МВР ЗАВРШИ СО ИСТРАГАТА: Пендаровски следен од страствени колекционери на Југо Темпо

Министерот за внатрешни, Оливер Спасовски, денес на прес соопшти дека по преземените истражни и контраразузнавачки дејства, МВР ги откри лицата што го следеле кандидатот...

НАЈПРОДАВАНИОТ АВТОР НА САЕМОТ НА КНИГАТА ГО ЗАВРШИ НОВОТО ДЕЛО: Оставката на Никола Груевски...

Најреномираниот македонски автор, нашиот никогаш непрежален екс-премиер, Никола Груевски, станува вистински амбасадор на културата откако неговата објава дека завршил со пишувањето на оставката од...

ДЕЛ ОД СТУДЕНТИТЕ НЕ ЗНААТ ДА НАПИШАТ “Ѕ“ И “Џ“: Успех е што знаат...

Истражувањето кое се појави на интернет вели дека дел од студентите не ги знаат сите букви од азбуката и имаат проблем да ги напишат...

АВТОПАТОТ ШТИП-МИЛАДИНОВЦИ ЌЕ СЕ ПУШТА ВО УПОТРЕБА: Распишан тендер за набавка на блех-оркестар и...

Министерството за транспорт и врски денес распиша тендер со кој треба да избере блех-оркестар и културно-уметничко друштво кои ќе бидат дел од манифестацијата по...

ОТКАКО СОВЕТНИК ОД ДУИ НАПАДНА КОЛЕГА СРЕДЕ СЕДНИЦА: Советниците од општина Охрид ставени под...

Добри вести за членовите на советот на општина Охрид! Советот за безбедност на ООН, денес на итна седница одлучи да ги испрати силите на...

СТАТУСИТЕ НА ГРУЕВСКИ ЌЕ ВЛЕЗАТ ВО ЛЕКТИРА: Се планира и нивна екранизација

Денес експремиерот имаше доста продуктивен ден. Напиша три статуси кои според литературните критичари изобилуваат со богат јазик и се планира во најскоро време да...

Економија

Македонија

Локално