ОЛИВЕР СПАСОВСКИ СО УРНЕБЕСЕН СТЕНД АП: Ќе го вратиме Груевски во Македонија и ќе...

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, синоќа на една од македонските телевизии го имаше својот прв стенд ап пред камери и ја воодушеви македонската...

ОТКАКО ПОСТАВИ НОВ СВЕТСКИ РЕКОРД ВО ПОМИНАТИ КИЛОМЕТРИ СО ТРОТИНЕТОТ: Шилегов влегува во Гинисовата...

Само еден ден откако град Скопје го посетија претставници на Гинисовата книга на рекорди за да го впишат рекордот од 65 поминати километри со...

МАКЕДОНСКИТЕ ФИЛМАЏИИ НИЖАТ УСПЕСИ НАДВОР ОД ЗЕМЈАВА: Во Србија се’ повеќе заинтересирани за екранизација...

Филмот „Живот за сите во Македонија“, кој скоро две години после премиерата ги руши сите рекорди на бокс офисот, не остана незабележан ниту од...

ОТКАКО ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ГО СКРШИ МРАЗОТ: И градоначалникот на Струга ќе доаѓа на работа...

Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко, по примерот на неговиот колега Шилегов, денес се пофали со новото превозно средство, кое како што рече, освен за...

ОБЈАВЕН СПИСОКОТ ЗА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО ТОКИО: СЈО ќе не’ претставува во синхронизирано пливање

Македонскиот олимиски комитет денес го објави списокот на спортисти кои ја исполниле олимписката норма и кои ќе имаат шанса да ја претставуваат земјава на...

АВТОПАТОТ ШТИП-МИЛАДИНОВЦИ ЌЕ СЕ ПУШТА ВО УПОТРЕБА: Распишан тендер за набавка на блех-оркестар и...

Министерството за транспорт и врски денес распиша тендер со кој треба да избере блех-оркестар и културно-уметничко друштво кои ќе бидат дел од манифестацијата по...

МВР ЗАВРШИ СО ИСТРАГАТА: Пендаровски следен од страствени колекционери на Југо Темпо

Министерот за внатрешни, Оливер Спасовски, денес на прес соопшти дека по преземените истражни и контраразузнавачки дејства, МВР ги откри лицата што го следеле кандидатот...

АМДИ БАЈРАМ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ТРКАТА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ: Акциите на Кока-Кола опаднаа за 38%,...

Веста дека најсоодветниот кандидат, а воедно и најголем фаворит за иден претседател, господинот Амди Бајрам ја прекина кампањата, стигна до светските медиуми по што...

НОВ ПРОЕКТ НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ: Студентите ќе чистат депонии за да ги финансираат...

Темелното чистење на депонијата околу студентскиот дом „Пелагонија“ од страна на студентите кои живеат таму е причината поради која министерството за образование и наука...

МИЛЕ ЈАНАКИЕСКИ ЗАПОЧНА ШТРАЈК СО ГЛАД ВО ДОМАШЕН ПРИТВОР: Ова е тортура!

Продолжува агонијата на поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, кој откако завчера беше нападнат во затворот во Шутка, судот одлучи да го...

Економија

Македонија

Локално