ШЕЌЕРИНСКА НАБАВИ ГУМИ ЗА АРМ: Ветува дека наредна година ќе набават и возила за...

Министерката за одбрана Радмила Шеќеринска денес присуствуваше на важниот чин во касарната во Ѓорче Петров каде што стигна навбавката на гуми за нашата армија. „Овие...

ЕКОЛОШКО ДРУШТВО ПРЕДУПРЕДУВА: Во Македонија продолжува геноцидот врз палмите

Последната вест дека само во неколку дена се запалени две палми пред клиниката Жан Митрев ги разбуди еколошките друштва. Тие реагираат на односот кој...

ДЕЈВИД КОПЕРФИЛД ЕКСКЛУЗИВНО ЗА ФЧЕРАШНИ: Најдобрите илузионисти се Македонци!

По последната илузија што ја изведе екс-премиерот Груевски, кој покрај шест телохранители доделени од МВР успеа да исчезне и да се појави во Унгарија,...

OДРЕДЕН ПРИТВОР ЗА ГРУЕВСКИ: Тој од Будимпешта ветува дека 30 дена ќе седи во...

На денешен ден, 28-ми ноември 2018-та, судот му одреди домашен притвор на експремиерот кој веќе две недели е во бегство во Будимпешта. Исто така...

ОЛИВЕР СПАСОВСКИ: Ги повлекуваме полицаците од пред домот на Груевски, не е дома

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски изјави дека ги повлекува полициските службеници кои го чекаа Никола Груевски да излезе од станот или да се...

БРОЈЧАНИКОТ НА ТРИУМФАЛНА ПУШТЕН ВО УПОТРБА: Ќе покажува резултати за кладилница

Конечно почна да функционира бројчаникот на Триумфалната капија. После сите амнестии тој е пренаменет од неговата првична намена, но сега ќе му служи на...

БОЦЕВСКИ СО ЧЕСТИТКА ЗА ПРОМЕНАТА НА ИМЕТО: Па ја повлече, па пак честиташе

Македонскиот или по ново северномакедонскиот амбасадор во Бразил, Ивица Боцевски, вечра во 21 часот упати честитка до премиерот и граѓаните за промената на името...

РЕКОРДНО НИСКИ ТЕМПЕРАТУРИ ВО САД: Преку ХААРП системот ги уништуваат Македонците во САД

ХААРП системот повторно работи против Македонија и Македонците! Според најновите сознанија САД сега го свртеле ХААРП системот кон македонската дијаспора во САД за да...

ОД ПОНЕДЕЛНИК ПОЧНУВА НОВАТА УЧЕБНА ГОДИНА: Најмногу првачиња има во Минхен, Пјаченца, Сиднеј и...

После три децении постојано инвестирање во иднината и образованието на младите од страна на државата, конечно од оваа 2019/2020, најголем број од првачињата од...

Здружението на интроверти на Македонија се приклучува кон #Бојкотирам

Здружението на интроверти на Република Македонија (ЗИРМ) во соопштение до медиумите изјави дека се приклучува кон бојкотирањето на референдумот поради преголемата комплицираност на процедурата...

Економија

Македонија

Локално