РЕКОРДНО ЗАГАДУВАЊЕ ВО БИТОЛА: Излегувајте надвор само со запалена цигара, советува Филипче

Вечерва воздухот во Битола руши рекорди по загаденост. Како што велат жителите на Битола тие имаат проблеми со дишењето, а не им помагаат ни...

ПОСЛЕ СОВЕТИТЕ НА ФИЛИПЧЕ: Да не беа апликациите не ќе знаевме дека е загаден...

Ѓраѓаните се презадоволни од советите на министерот за здравство Венко Филипче кој ги советуваше граѓаните да седат дома и да јадат овошје и зеленчук...

НА КАЛЕ ПРОНАЈДЕН ДОКУМЕНТ СТАР 1500 ГОДИНИ: Згради спроти Холидеј Ин планирал и Јустинијан...

По изјавата на градоначалникот на Центар Саша Богдановиќ дека згради спроти Холидеј Ин имало и во планот на Кензо Танге, документ пронајден во ископините...

ГРАЃАНИТЕ СЕ ЖАЛАТ ДЕКА АВТОБУСИТЕ НА ЈСП ДОЦНАТ: Од ЈСП велат дека времето е...

На социјалните мрежи, каде на друго место, се шират гневни постови за тоа како многу скопјани доцнат на работа или каде и да тргнале...

СКОПЈЕ ЧЕТВРТ НАЈЗАГАДЕН ГРАД ВО СВЕТОТ: Шилегов најавува борба за првото место

Според мерењата на загаденоста на воздухот во вчерашните вечерни часови Скопје е четврт најзагаден град во светот, а со тоа и во целиот досега...

МИЦКОВСКИ СО ОТВОРЕНО ПИСМО ДО МИЦКОВСКИ: Озбилно не знам како ги купив хидроцентралите

Првиот човек на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицковски после отвореното писмо од Сашо Мијалков си напиша отворено писмо и кон самиот себеси каде што се...

РЕАКЦИЈА НА МИЦКОСКИ ПО АПСЕЊЕТО НА МИЈАЛКОВ: A сега кој ќе ми пишува?

Експресно со реакција на апсењето на Мијалков се јави и лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој жали за оваа одлука на судот која...

ВОНРЕДНИ ИЗБОРИ ВО КПУ ШУТКА: Сашо Мијалков поставен за претседател на куќен совет

Вонредни избори се одржаа утрово во КПУ „Шутка“ каде што до 9 часот излезеноста беше 107%, а со цел да се изберат нови претставници...

ГОЛЕМ УСПЕХ НА ИНСПЕКТОРАТОТ НА ОПШТИНА ЦЕНТАР: Разбиен канал за нелегална трговија со лешници

Инспекциските служби на општина Центар удрија по големите неплаќачи на данок. Така, во големата акција изведена вчера, затворија канал за нелегална трговија со лешници...

БИТОЛА КОНКУРЕНТ ЗА НАЈУБАВ АЕРОДРОМ ВО ЕВРОПА: Од општина се надеваат на победа

Откако Скопје се конкурираше за еко метрополоа во Европа не стивнуваат реакциите и сите градови конкурираат на за европски награди за кои имаат најголеми...

Економија

Македонија

Локално