ОПШТИНА БИТОЛА НЕ ГИ ЧИСТИ УЛИЦИТЕ: Градоначалничката ќе го кандидира за Зимски олимписки игри

Како што велат граѓаните на градот на конзулите, калвирите и загадениот воздух снегот кој заврнал оваа година не се расчитува од локалните власти и...

КРАЈ НА МАКИТЕ ПРИ БАРАЊЕ РАБОТА: Отворена компанија специјализирана за пишување мотивациони писма

Да напишеш мотивационо писмо за работа на која црнчиш повеќе од 10 часа за 200 евра плата е како да треба да напишеш туристички...

ЕЛВИС БАЈРАМ ОТКРИВА: Поради загадувањето на воздухот цел живот бојкотирам настава

Поранешниот градоначалник на општина Шуто Оризари ги откри мотивите зошто тој има завршено само основно образование и важи за единствен градоначалник во Македонија кој...

МАКЕДОНИЈА БОЈКОТИРА ВО ПЕХЧЕВО: Блокадата забележана после 4 дена

Движењето Македонија Бојкотира ги проширува своите активности и надвор од Скопје! Така утрово е забележано дека и во Пехчево веќе четврти ден се случува...

РОДЕНО ПРВОТО ПЛИШАНО МЕЧЕ ВО СКОПЈЕ: Го посети и градоначалникот Шилегов

Во Клиниката за акушерство денес се роди првото плишано мече во Скопје и како што е ред тоа беше посетено од таткото на градот,...

10 причини зошто Скопје и подари стари автобуси на општина Битола

Денес, после децении ривалство, изгледа дека Скопје и Битола ги закопаа секирите. Подадената рака дојде од град Скопје кој и подари на општина Битола...

ГРАД СКОПЈЕ НАБАВИ ДРОН ОД 100.000 ЕВРА: За 5 години ќе се исплати сам,...

100.000 евра не се малку пари. Посебно за дрон. Но Град Скопје не мисли така и набави дрон за истата сума што е на...

МЕСНАТА ЗАЕДНИЦА НА СЕЛО ВАТАША ЌЕ ПОМАГА ДА СЕ РАСЧИСТИ ВОЗДУХОТ ВО КАВАДАРЦИ: Почна...

Откако најновите мерења покажаа дека воздухот во општина Кавадарци е меѓу најзагадените во државава, месната заедница (м.з) на село Ваташа, активно се вклучи во решавање на овој...

БЛЕК ФРАЈДЕЈ И ВО ОБРАЗОВАНИЕТО: Приватен факултет со две купени дипломи дава бесплатно магистерска

Добри вести овој петок и за оние кои немаат факултетски дипломи, а немаат ни врски да најдат фалсификувани. Анонимен приватен факултет со купени две...

ОТКАКО ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ГО СКРШИ МРАЗОТ: И градоначалникот на Струга ќе доаѓа на работа...

Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко, по примерот на неговиот колега Шилегов, денес се пофали со новото превозно средство, кое како што рече, освен за...

Економија

Македонија

Локално