ИСТРАЖУВАЊЕ НА АВРМ: Пронајден прв братучед на министер кој не работи во администрација

Стојко Ш., пекар по професија и малер во слободно време, е единствениот братучед на министер кој работи во приватниот сектор и нема ниту ден...

ГРУЕВСКИ ЈА ЗАПОЧНА УНГАРСКАТА ТУРНЕЈА: Билетите скоро распродадени

Груевски е голема ѕвезда во Унгарија. Го слушаат и старо и младо, а сега за прв пат тргнува низ земјата на распродадена турнеја каде...

СРЕЌНА ВЕСТ ОД ЈСП: Секој четврти двокатен автобус скапува во гаража

Добри вести ни доаѓаат од ЈСП. Како што велат тие секој четврти двокатен автобус скапува во гаражите на претпријатието. „Ова е одлична вест за граѓаните....

УАПСЕНИТЕ МАЈСТОРИ ПРИЗНАА: Самоиницијативно ја граделе дивоградбата за да го изненадат газдата

По 48 часовно испитување, четворицата градежни работници кои завчера беа уапсени во Охрид откако градежни инспектори ги затекнаа како градат дивоградба, признаа дека граделе...

КРАЈ НА МАКИТЕ ПРИ БАРАЊЕ РАБОТА: Отворена компанија специјализирана за пишување мотивациони писма

Да напишеш мотивационо писмо за работа на која црнчиш повеќе од 10 часа за 200 евра плата е како да треба да напишеш туристички...

ЃУБРЕТО ЌЕ СЕ СОБИРА СО МОБИЛЕН ТЕЛЕФОН: Град Скопје создаде игрица за почист град

Од извори блиски до Твитер профилот на град Скопје, дознаваме дека градската власт наголемо спрема нова игрица за мобилни телефони, со која преку игра...

ТЕЛЕВИЗОР ЗА ПРВИОТ СКРШЕН КОЛК: Хуман гест на градоначалничката на Битола

После првороденото дете во Општина Битола со телевизор се стекна и Н. П. (47) кој на нерасчистените пешачки патеки прв во градот скрши колк....

МВР ВО НОВА ПОТРАГА: Се бара еконмскиот раст

Министерството за внатрешни работи има полни раце работа. Откако им избега екс премиерот Никола Груевски тие се на готовс и работат со полна пареа....

ПОСЛЕ СОВЕТИТЕ НА ФИЛИПЧЕ: Да не беа апликациите не ќе знаевме дека е загаден...

Ѓраѓаните се презадоволни од советите на министерот за здравство Венко Филипче кој ги советуваше граѓаните да седат дома и да јадат овошје и зеленчук...

АВТОПАТОТ ШТИП-МИЛАДИНОВЦИ ЌЕ СЕ ПУШТА ВО УПОТРЕБА: Распишан тендер за набавка на блех-оркестар и...

Министерството за транспорт и врски денес распиша тендер со кој треба да избере блех-оркестар и културно-уметничко друштво кои ќе бидат дел од манифестацијата по...

Економија

Македонија

Локално