УЈП ДВА ДЕНА БАРА ПО СМЕТКИТЕ НА ГРАЃАНИТЕ: Не најдовме ништо

Според најновите извештаи од Управата за јавни приходи ти после два дена откако добија надлежност да ги проверуваат сметките на граѓаните уште немаат пронајдено...

КОМПАНИИ СО СТИЛ: Ќе се вработуваат шминкерки и стилисти во МЕПСО

Државната компанија МЕПСО продолжува со грижата за изгледот на своите вработени, па така денес беа објавени два нови огласи за вработување за шминкер/ка и...

ВЛАДАТА ГИ ЗАМРЗНУВА ПЕНЗИИТЕ: Mладите кои живеат од нив најразочарани

Владата одлучи да ги замрзне пензиите на неопределно е тие да не растат во тоа време. Оваа одлична мерка ја донесоа денес, а покрај...

СДСМ ВЕЛИ ДЕКА ПЛАТАТА ПОРАСНАЛА ЗА 2000 ДЕНАРИ: Граѓаните бараат помош од МВР да...

Според информации кои доаѓаат од СДСМ, просечната плата во последните две години пораснала за 2000 денари, по 1000че годишно. Како што велат тие ова...

НА ZUTI45 МУ ТРЕБА НАШАТА ПОМОШ: Помогнете и вие!

По притисокот од јавноста, министерот за здравство Венко Филипче го повлече тендерот вреден 35 милиони евра, на кој единствен учесник беше анонимна фирма регистрирана...

АРНАУДОВ СО ПОСЕБНА ТАРИФА ЗА ИЗЈАВИ ЗА ПРАЗНИЦИТЕ: Една за 50 евра, три за...

На денешното рочиште за 27-ми април пратеникот Љубен Арнаудов запрашан за изјава им побара на новинарите 50 евра за да им каже нешто. Но...

УЈП ЌЕ ИМА УВИД ВО СМЕТКИТЕ: Граѓаните револтирани

Според најавите Управата за јавни приходи одсега ќе има увид во трансакциските сметки на граѓаните. Како што велат од таму ова е да се...

ПО ОГЛАСОТ ЗА НАБАВКА НА МЕСО ВО ВРЕДНОСТ ОД 40 ИЛЈАДИ ЕВРА: Преполните ладилници...

Огласот кој го објави владата за набавка на месо во вредност од 40 000 евра, внесе немир во, и онака нестабилната коалиција и го...

НОВИ ГЛАВОБОЛКИ ЗА ГРАЃАНИТЕ: Немаат каде да ја потрошат платата покачена за 2000 денари

Кога мислевме дека проблемите врват се појавија нови главоболки за македонските граѓани. Како што соопштуваат од СДСМ просечната плата е покачена за 2000 денари,...

Нови владини планови: Животот доаѓа во наредниот живот

Конечно добри вести ни доаѓаат од Фондот за иновации. По скандалозните одлуки да им доделат пари на вицепремиерот Кочо Анѓушев и пратеникот Хари Локвенец,...

Економија

Македонија

Локално